28.12.2005 - Audycja ze spotkania z W. Bartoszewskim

28 grudnia 2005 r. w audycji z cyklu "Spotkania w Klubie Wolna Europa" Polskie Radio nadało fragmenty dźwiekowe ze spotkania z prof. Władysławem Bartoszewskim, które odbyło się w Klubie RWE. Drugą część audycji wyemitowano 11 stycznia 2006 r.

Zapraszamy wszystkich do słuchania cyklicznych audycji: "Z Archiwum RWE" i "Klub RWE" w Jedynce Polskiego Radia, które są nadawane w drugą i czwartą środę miesiąca ok. godz. 19:07.

Zdjęcia ze spotkania z Prof. Władysławem Bartoszewskim otrzymaliśmy od znanego artysty-fotografika Jerzego Kośnika. Ten wybitny twórca od wielu lat pozostaje w ścisłym kontakcie z Radiem Wolna Europa i Klubem RWE. Po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego dostarczył do Radia w Monachium zdjęcia z wydarzeń w stoczni gdańskiej i na Wybrzeżu i te dokumentalne fotografie do końca działalności Stacji wisiały w pokoju narad redakcyjnych, które odbywały się codziennie. Oczywiście nie wolno było wówczas podawać, kto jest ich autorem.

Z tym większą radością informujemy, że obecne zdjęcia ze spotkania z Prof. Bartoszewskim pochodzą od Jurka Kośnika.

ALINA PERTH-GRABOWSKA

 

 

 

Prof. Bartoszewski i znakomity aktor Olgierd Łukaszewicz

Jeden z fragmentów sali : prof. Witold Kulesza (IPN) i senator Piotr Andrzejewski

 

fragment sali Klubu RWE w czasie spotkania z prof. Wł. Bartoszewskim

od lewej: prof. Witold Kieżun, Dyrektor Programu I Polskiego Radia Rafał Jurkowlaniec i Sekretarz Programu I PR Antoni Szybis

 

Prof. Bartoszewski z Małżonką
w rozmowie z wybitnym przedstawicielem służb specjalnych , od lat związanym z programem antykomunistycznym, Zbigniewem Nowkiem

Prof. Bartoszewski przed mikrofonem klubowym

 

Powrót do spisu treści